top of page

ELVAN ÖZYAR COŞAN

1987 yılında Manisa doğdum. Liseyi Özel Türk Kolejinde okudum. Kendimi bildim bileli doktor olma hayalim bir mimarla tanıştığım gün sonrası, değişti ve mekanlarla olan yolculuğum Yaşar üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünde başladı.

Mimari tasarım sürecinde dikkat edilen birçok detayın yanında beni hep düşündüren o mekanların yaratacağı duygulardı. Tasarladığımız mekanlar insanları ne kadar mutlu hissettiriyordu, hayatlarına nasıl duygular ekliyordu ? Bu sorular ve annemin sen bir mimar olarak mekanlara farklı gözle bakmalısın Feng Shui eğitimi al baskıları ile bu defa Feng Shui yolcuğum başladı. İnternete Feng Shui yazınca karşıma çıkan kapıya göre yön bulma fantazisi pusulanın keşfedildiği bir dünyada saçma gelse de ( ki gerçek feng shui sisteminde böyle bir şey yok ) eğitime başladım.

Dünyaca ünlü Feng Shui duayeni IFSA (International Feng Shui Association) kurucularından Grand Master Raymond Lo'nun IFSA onaylı  'Feng Shui '  'Kaderin Dört Sütunu' 'Çin Astrolojisi' ve 'I-Ching ' eğitimlerini başarı ile tamamladım. En büyük şansım dünya da en değerli hocalardan Grand Master Raymond Lo’nun sayılı öğrencilerinden olabilmekti. 2015 yılında profesyonel anlamda Mimarlık ve Feng Shui sistemini birleştirip Mimari Feng Shui danışmanlığına başladım. İzmir ve ege bölgesinde feng shui danışmanlığı veren ilk mimar oldum.

 

 

Her mekanın bir hikayesi var. Kimi mekan hayatımıza bolluk bereket mutluluk katıyorken kimi mekan hayatımıza sorundan başka bir şey getirmiyor. Çevremizdeki işyerleri bazısı en alakasız yerde bile tıklım tıklım doluyken, en işlek caddedeki bir dükkanda ne açarsan tutmuyor. Bazı evlerde oturanlar hep boşanıyor ya da kavgaları hiç bitmiyor. Hepimiz eminim hayatımızda bu örneklerin milyonlarca alternatiflerini gördük.

 

Feng Shui sistemini keşfetmenin en güzel yanı mimari tasarım sürecinde eksik kalan duyguların feng shui ile tamamlanması oldu. Her mekanın feng shui ile hikayesini keşfetmek, o hikayeyi küçük dokunuşlarla daha huzur, bereket verici hale çevirmek 2015 yılından beri en  büyük mutluluk kaynağım

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page