top of page

Feng Shui Nedir?

 

Bazı mekanlar vardır kendimizi çok iyi hissettiren, işlerimizi en hızlı verimli şekilde hallettiğimiz yada 5 dakika bile dursak kendimizi inanılmaz dinlenmiş hissettiğimiz, birde bambaşka mekanlar vardır ki her şeyin ters gittiği, ilk adımımızı attığımız anda bile başımızı ağrıtan, kendimizi huzursuz hissettiğimiz. Mekanların hayatımızdaki etkileri bu kadar büyükken onları görmezden gelmek doğanın bize verdiği muhteşem bir şansı elimizin tersiyle itmek demektir.

 

Kökleri 6000 yıl öncesine dayanan, sözlük anlamı rüzgar ve su olan Feng shui, doğanın evrensel enerjilerini yaşadığımız mekanlarda ve hayatımızda harekete nasıl geçirebileceğimizi, negatif enerjileri nasıl azaltarak hayatımızdan ve mekanlardan uzaklaştırabileceğimizi bize gösteren muhteşem bir rehberdir.

 

Doğa da her şey bir denge içerisindedir. İnsan yaşadığı mekanlarda da hep bu yüzden dengeyi aramaktadır. Doğru Feng Shui uygulamaları ile bu dengeyi sağlayıp hayatımızdan olumsuzlukları çıkartmamız çok kolaydır.

 

Doğru bir Feng shui uygulamasında;

 

  • Öncelikle mekanın ölçekli bir çizimi hazırlanır.

  • Luo pan pusula ile yapılan ölçümler sonrasında mekanın haritası çıkartılır ve çizim üzerine yerleştirilir.

  • Uçan yıldızlar yöntemi ile mekanlardaki negatif ve pozitif yıldızlar çıkartılır.

  • Mekanın çevre analizi yapılılır. Etrafındaki binalar, yol, arazi vb. durumlar ile etkileşimi incelenir.

  • Mekanı kullanan kişilerin doğum tarihlerine göre 4 sutun analizi çıkartılır ve sans dönemleri incelenir.

  • Tüm bu bilgiler doğrultusunda mekandaki pozitif yıldızların etkisini arttırılıp, negatif yıldızların yok edilmesi sağlanır. 

 

 

bottom of page