top of page

2020 Fare Yılı Etkileri

Güncelleme tarihi: 18 Nis 2020


Çinde takip edilen iki takvim sistemi vardır. Bayramlar gibi özel günleri bizim hicri takvimimiz gibi onlarda ay takvimi ile kutlarlar ay takvimine göre 2020 Fare yılı 25 ocakta bahar bayramı ile kutlanmaya başladı. Feng Shui ve Çin Astrolojisi Bazi sistemi ise diğer takip ettikleri güneş takvimine göre ilerlemektedir. Bu takvim aynı zamanda Hsia takvimi olarakta adlandırılır. Hsia takvimine göre 2020 Fare yılı 5 şubat itibari ile başlamış bulunmakta. Bu takvime göre her an 5 element sistemine dönüştürülerek yorumlanmaktadır.

2020 Fare yılı elementleri

Çin metafizik bilimine göre evren 5 elementten oluşmaktadır ‘ Ateş, Toprak, Metal, Su ve Ağaç ‘ Bu 5 elementin arasında yapıcı ve yıkıcı bir döngü bulunmaktadır. Her zaman dilimi de 2 element ile temsil edilmektedir. Bu 2 elementlerin arasındaki uyum ve etkileri bizim nasıl bir sene geçireceğimizin habercisi olmaktadır.

2020 Fare senesini temsil eden iki element metal ve su birbirleri ile dengeli elementler olmasına rağmen iki elementinde yang ve kendi özellikleri incelendiğinde zorlayıcı elementler olması sebebiyle pek uyumlu bir yıl olacağını söylemek mümkün olmuyor. Aynı zamanda metal elementi hüzün, su elementi ise korku duygusu ile temsil edilmekte olduğu için 2020 Fare yılına hakim olacak duygular bunlar olacak diyebiliriz.

Yang Metal ağır bir metali ya da silahı temsil eder, kaba saba ve yıkıcıdır. Bu dönemlerde doğmuş insanlar lider ruhlu , adalet duygusunun yüksek olduğu, kahraman, dürüst, doğrucu ve bu kavramlar için savaşabilen insanlar olurlar. 2020 Fare yılında yang metal etkisini bu kavramlar üzerinde savaşılan bir dünya ve süreç olarak yorumlayabiliriz.

Çin takvimine göre her 20 yıllık dönem bir periyod ile temsil edilir ve 3 periyod sonrasında (60 yıl )bir döngü oluşur. Bu da 60 yılda bir aynı elementler gelmesi sebebiyle aynı etkileri günümüz koşulları ile yaşayacağımız anlamına gelir, yani bir anı yorumlamak istiyor isek ondan 60 yıl, 120 yıl öncesine gitmek bizim için en iyi öngörü olacaktır.

1960 yılında ülkemizde ve dünya üzerinde çoğunluğun kendi inandığı adalet doğruluk ve özgürlük inançları için protestolar yaptığı, dengelerin kurulmasının zor ve yıkıcı olan bir yıl olduğunu çok iyi biliyoruz.

2020 Fare yılının diğer elementi yang su elementi ise bir okyanus ile temsil edilir. Bu dönemlerde doğan kişiler güçlü enerjik, zorlayıcı ve hedefe odaklı kişiler olur. Ancak suyu kontrol altına alacak ateş olmaması suyun enerjisinin çok güçlü olması ve yang Metal elementinin altında su elementinin olması metalin zayıf, kaygan bir zemin üzerinde olması demektir. Kaygan zemin toprak kazalarını, sağlam olmayan zeminleri, bina çökmelerini temsil etmektedir. Aynı zamanda kaygan zemin üzerinde ki yang metal sağlam zemin üzerinde olmayan metal (uçak ve gemi ) kazalarını temsil etmekte.

2020 yılının etkilerini yavaş yavaş hissetmeye başladığımız ocak ayında ülkemiz ve dünya genelinde bol depremler, uçak ve gemi kazaları ile bu etkileri maalesef hissetmeye başladık.

2020 Fare Yılında Sağlık

Çin tıbbına göre metal akciğer, burun, cilt ve üst solunum yollarını, su elementi ise böbrek, idrar ve üreme sistemini temsil eder. 2020 Fare yılının etkilerinin olumsuz olduğu düşünülürse bu yıl özellikle zıtlık içerisinde olan kişilerde bu hastalıklarla karşılaşma olasılıkları yüksektir. Yine zorlayıcı metal etkisini ocak ayı itibariyle Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü ile maalesef tüm dünya genelinde hissetmeye başladık.

2020 Fare yılında Zıtlıklar

Tavşan yıllarında doğan ya da dört sütununda tavşan olanların 2020 Fare yılında zıtlıkları mevcut. Özellikle skandallar, dedikodular ve evlilik dışı ilişkiler ihanetler konularında problemler yaşama olasılıkları yüksek 2020 fare yılı boyunca korunmak için öküz figürü taşımalılar.

At yıllarında doğan ya da dört sütununda at olan kişiler 2020 Fare yılı boyunca zıtlık içerisindeler. Özellikle kazalar, maddi ve sosyal çevre sorunları ile karşılaşma olasılıkları yüksek. Korunmak için yıl boyunca öküz figürü taşımalılar ve hayat onlara değişim sunmadan onlar değişim yapmalılar. 2020 fare yılı boyunca riskli olaylardan ve sporlardan uzak durmalılar.

2020 Fare yılında Uyumlar

Dört sütun haritasına göre doğduğu günün veya yılın elementi Yin Ağaç ( doğum yılı 5 ile bitenler ) veya Yin Toprak ( doğum yılı 9 ile bitenler ) olanlar , 2020 fare yılı boyunca koruyucu meleğe sahipler. Bu yıl boyunca yapmak isteyipte cesaret edemedikleri hamleler için adım atabilirler. ( En doğru yorum için kişinin dört sütun analizi incelenmeli. Diğer gelen elementlerden dolayı bir zıtlık olabilir)

Keçi ve tavşan yılı ya da gününde doğmuşsanız 2020 Fare yılı sizin için aşk çiçeği yılı. 2020 Fare yılı boyunca daha çekici olacaksınız bu dönemde yeni bir ilişkiye girme olasılığınız yüksek 😊

2020 yılının etkilerini sizin için en doğru şekilde yorumlayabilmek için bireysel dört sütun analizinizin çıkarılması gerekmektedir. Yalnızca doğum yılına göre yorum yapmak yetersiz kalacaktır. 2020 yılının etkilerini kendi doğum haritanıza göre öğrenmek için danışmanlıklar hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkteki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

227 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page