top of page

Aralık Fare Ayı Feng Shui Etkileri


Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir"

Herakleitos.

Zaman feng shui sisteminde en önemli değişken ve etkendir. Zaman değiştikçe içinde bulunduğumuz enerjiler ve etkileri de değişmektedir. Bu yüzden feng shui sistemine göre bir mekan hiçbir zaman değişmeden sonsuza kadar iyi, ya da kötü kalamaz. En doğru sonuca ulaşabilmek için zaman, mekan ve insan faktörü mutlaka bir arada incelenmelidir.

Peki 8 aralık itiberiyle başlayacak Aralık ayı bize ve mekanlarımıza ne değişimler getirecek?

Merkez: Bu yıl evlerimizin merkezinde bereket enerjileri aktifti. Özellikle evin merkezi açık alan olan dairelerde evin kendi uçan yıldız haritasında engelleyecek bir durum yok ise bu yıl bereket anlamında şanslı olduklarını söylemiştik. Aralık ayında bu alana 1 akademik yıldızımız denk geliyor özellikle akademik başarılarını ve çocuklarının başarısını yükseltmek isteyenler için bu alanı aktif kullanmak çok önemli. Mekanın kendi uçan yıldız haritasında zıt bir yıldız yok ise bu alanı hareketli objeler ile destekleyebilirsiniz.

Kuzey: Bu sene yaratıcılık ve aşk enerjilerinin aktif olduğu alanımız kuzey yönündeydi. Aralık ayı uçan yıldızlar tablosuna göre hukuksal problemler yıldızımız bu alana denk gelmekte. Bu yıldızın Bu alanda bir yere şeffaf bir vazo içerisinde 3 dal bambu kullanabilirsiniz.

Kuzey Batı: Bu sene evimizin kendi haritasında herhangi bir zıt yıldız yok ise ikinci bereket alanımız kuzeybatı yönüydü. Aralık ayı uçan yıldız haritasına göre bu ay bu alana hastalık yıldızı mevcut. Özellikle göz hastalıkları ihtimali yüksektir. Hastalık yıldızının etkisini azaltmak için klasik yöntem 6lı metal para kullanılmalı. Mekanın mevcut uçan yıldız haritası mutlaka incelenmeli.

Batı: 2019 yılı enerjilerine göre bu alana akademik başarı yıldızı gelmekteydi. Aralık ayı uçan yıldız haritasına göre tartışma yıldızı denk gelmekte. Tartışma yıldızının etkisini azaltmak için kırmızı bir obje kullanmak gerekmekte. Ancak özellikle kapı ve yatak odası bu alanda olan mekanlarda ev içindeki kişilerin iletişim problemleri için mutlaka mekanın uçan yıldız haritasının incelenmesi gerekmekte.

Güney Batı: Senelik yıldız haritasına göre en problemli olan alanımız bu alandı. Ağustos ayı uçan yıldız haritasına göre bu alanda bu ay rekabet yıldızımız aktif. 5 kaza bela yıldızının olduğu alanlar mutlaka incelenmeli ve çözüm üretilmelidir. Etkisini azaltmak için metal rüzgar çanı kullnılmalı. Bu alanda hareketli obje, elektronik obje ayna ve özellikle kırımızı rengi kullanılmamalıdır.

Güney: Tartışma ve hırsızlığı tetikleyen 3 yıldızı senelik yıldızlardan güney alanında bulunuyor. Aralık ayı uçan yıldız haritasında bu alanda 5 kaza bela yıldızımız mevcut. Yine en olumsuz yıldızımız 5 kaza bela yıldızının bulunduğu bir alan. Mutlaka mekanın kendi haritası incelenmeli ve çözüm üretilmeli. Etkisini azaltmak için metal rüzgar çanı kullanılmalı. Bu alanda hareketli obje, elektronik obje ayna vs kullanılmamalıdır.

Özellikle kapısı güney ve güney batı yönlerinden birinde olan mekanların mutlaka kendi uçan yıldız haritası incelenmeli ve bu alanlarda hangi yıldızların aktif olduğuna bakılmalıdır.

Güney doğu: Senelik yıldızlardan 7 rekabet yıldızının bulunduğu alanda bu ay bereket yıldızımız mevcut. Bu alanda 7 rekabet yıldızının etkisini azaltmak ve 9 bereket yıldızının etkisini arttırmak için ağaç elementini aktif kullanabilirsiniz. Özellikle şeffaf vazo içinde 3 dal bambu bulundurmanızı öneririm.

Doğu: Senelik yıldızlardan hukuksal problem yıldızının aktif olduğu bir alan yine 6 yıldızının etkisini azaltmak ve 8 yıldızının etkisini arttırmak için ağaç elementi ve şeffaf vazo içinde 3 dal bambu kullnılamalı. Bu iki yönde kırmızı rengi çok aktif kullanılmamalıdır.

Kuzey doğu: Senelik yıldızlardan hatalık yıldızının geldiği bir alan. Aralık ayı uçan yıldız haritasına göre aşk yaratıcılık yıldızı bu alanda. Hastalık yıldızının etkisini azaltmak için mutlaka sene boyunca siyah 6lı çin parası bulundurmak gerekir

Kuzey: Bu sene yaratıcılık ve aşk enerjilerinin aktif olduğu alanımız kuzey yönündeydi. Bu ay hukuksal problem yıldızının aktif olduğu bir alan. Çözüm için ağaç elementi kullanılmalı.

Feng shuide en doğru yorumu yapabilmek için mutlaka mekanın kendi uçan yıldız haritası çıkartılmalı ve onlara göre zamansal ve kişisel etkilerinin incelenmesi gerekmektedir. Yalnızca senelik ve aylık etkilere göre düzenleme yapmak yeterli değildir.

Sizde mekanlarınızın uçan yıldız haritasının çıkartılıp, mekana özel zamansal etkileşimleri hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki iletişim formu linkine tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

169 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page