top of page

Feng Shui ile salon düzenlemesi


Salonlar yatak odalarımızdan sonra en çok kullandığımız, bizi dışarıya yansıtan, sevdiklerimizle vakit geçirmemizi sağlayan, evimizin en hareketli alanlarıdır. Evin en hareketli ( yang) alanı olduğu için feng shuiye göre evin girişine yakın bir konumda bulunması tercih edilir.

Chi ( evrendeki temel enerji) salonun içerisinde rahat dolanabilmesi için salonun şeklinin çok girintili çıkıntılı olmamasına dikkat edilmeli. Feng Shui de chinin rahat akması ve eksik alan oluşmaması için en ideal plan şekil karedir. Eksik alanlar evde yaşayan kişilerin kua numarasında göre sorunlar yaratabilir.

Feng shuiye göre evdeki dengeyi sağlayabilmek için salonlar evin en büyük alanları olmalıdır.

Tüm alanlar da olduğu gibi salonlarımızı da çok fazla eşyayla doldurmamalıyız.

Yemek odası ve salonu bir arada kullanıyorsak iki alanı çok fazla birbirine geçirmemeye çalışın. Yemek masasını yansıtan bir ayna bereketi arttırır ancak ayna kullanımı feng shui de çok önemlidir. Kullanılacak alanın uçan yıldızlar enerji haritasına göre analizine bakılıp negatif bir yıldıza sahip olup olmadığına bakılmalı. Negatif bir yıldızın olduğu alana konulan aynalar oradaki negatif etkiyi daha da arttırırlar.

Şömineler feng shui de ateş elementini temsil eder. Ateş elementi salon için kötü bir element ise şömine kullanımı oradaki sorunu daha da büyütecektir.

Mobilyalarınızı yuvarlak hatlı seçmeye çalışın.

Feng shui de 5 element ( ateş, toprak, su, ağaç, metal ) dengesi sağlandığı sürece mekanlar güzel enerjilerle dolu olabilirler. Bu yüzden kullanılan renkler çok önemlidir. Mobilyaların duvarların renklerine karar vermeden önce mekanın luo pan pusula ile ölçülüp enerji haritasının çıkarılması gerekmektedir.

Kırılmış, eski objeleri tüm alanlarınızdan olduğu gibi salonlarınızdan da uzak tutun.

Yalnız kadın, mutsuz adam, karışık şehir tabloları gibi size olumsuzluk hissettiren tüm objelerinizi kaldırın onların yerine size pozitiflik sağlayan objeler kullanmayı tercih edin.

Gerçek feng shuiye göre her evin bereket, akademi, başarı gibi yönleri evin yapılış tarihi ve pusula yönü ve o ylıın enerjisine göre değişmektedir. Bu hesaplamaları yapmadan internetteki genel geçer bilgilere göre evinizde bu yönleri aktive etmeye çalışmayın yanlış element kullanımında daha kötü şeylere yol açabilirsiniz.

Bereket hep sizinle olsun :)

843 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page